Rychlý kontakt:

Mob.: +420 602 745 458 Ing. Pavel Holcmann holcmann@volny.cz


nebo +420 721 282 205 Michaela Košíčková

Czech English German

nove-logo

Rekreační areál pro cykloturisty, milovníky krásné přírody a historických památek

Penzion se nachází ve velmi atraktivním prostředí, které nabízí ideální podmínky pro projížďky na motorce, turistiku, cykloturistiku, vinařskou turistiku, návštěvu památek a kulturních zajímavostí, sportovní aktivity, relax . Okolí je velmi vhodné pro pobyt a výlety s dětmi.

Vranov nad Dyjí

Nedaleko penzionu se nachází malebné městečko Vranov nad Dyjí, nad kterým se na skále majestátně tyčí pohádkový vranovský zámek, jeden z nejzajímavějších příkladů světského baroka ve střední Evropě. Po návštěvě zámku se můžete projít k některým z lesních vyhlídek nebo do Národního parku Podyjí.

Vranovská přehrada

Z Vranova se dostanete k velmi populární Vranovské přehradě tzv. „Moravský jadran“, 30 km dlouhou nádrží s řadou zátok a pláží, velmi kvalitní vodou, která vytváří ideální podmínky pro koupání a různé vodní aktivity. Na přehradě najdete půjčovnu lodiček, vodních šlapadel, kol a dalších sportovních potřeb. Přehradu můžete využít také k jachtingu, windsurfingu nebo třeba k rybaření. Pro děti je zde k dispozici Lanový park, dětský bungee jumping, tobogán nebo turistický vláček, který Vás sveze z hráze přehrady do Vranova. Zážitkem pak bude projížďka na výletní lodi, kde s paluby můžete obdivovat přírodní krásy parku Podyjí nebo romantický hrad Bítov, zříceninu Cornštejn a unikátní zámek Vranov. Příjemnou plavbu si můžete vychutnat se sklenkou vína v rámci řízených degustací.

Národní Park Podyjí

Národní park Podyjí (63 km2) vedoucí podél údolí řeky Dyje mezi Vranovem a Znojmem je nejmenším národním parkem na území ČR. Park leží u státní hranice s Rakouskem a něj navazuje park National Thayatal. Pro příznivce turistiky a cykloturistiky je území parku protkáno řadou značených tras, které jsou propojeny i na rakouskou stranu parku (čtyři česko-rakouske okruhy). Celkem kolem 50 km cyklistických tras. Pro cyklisty jsou zajímavé i trasy například v okolí Vranovské přehrady, trasa přes Bítov, Cornštejn nebo okolí Znojma. Před rokem 1989 se zde nacházelo uzamčené hraniční pásmo „železná opona „, které tak paradoxně přispělo k neporušení přírody zalesněné krajiny na území parku. Zbytky "železné opony" ještě naleznete v obci Čížov, kde se také nachází návštěvnické centrum parku s expozicí.

Znojmo

Pokud máte rádi historii, památky a víno doporučujeme navštívit Znojmo, bývalé královské město a dnes významné vinařské centrum. Procházka půvabným historickým centrem z kostely, hradem, Radniční věží  Vás zavede do slavné minulosti města. Znojmo se pyšní jednou z nejvýznamnějších románských památek na našem území a to rotundou Sv. Kateřiny s unikátními cennými freskami, symbolem české státnosti. Zážitkem je také návštěva znojemského podzemí 30 km dlouhého, jednoho z největších ve střední Evropě. Pří návštěvě hradu Vás uchvátí pohled na dominantní kostel Sv. Mikuláše nebo pohled na řeku Dyji a Znojemskou přehradu zasahující již do Podyjí. K prohlídce města můžete využít průvodce nebo také turistický vláček. V rámci vinařské turistiky doporučujeme navštívit Loucký klášter - vinařské centrum, muzeum a sklepy nebo středověkou Vlkovou věž v centru města, kde můžete také degustovat skvělé moravské víno. V okolí Znojma jsou známé Modré sklepy v Novém Šaldorfu nebo například  Malovaný sklep v obci Šatov. Projet se můžete Vinobusem, který nabízí výlet po okolních vinařských obcích spojený s degustací vína. Za návštěvu stojí vinice Šobes (NP Podyjí), která patří k nejlepším vinicím v Evropě! Pro milovníky piva doporučujeme návštěvu Znojemského pivovaru s expozicí a ochutnávkami. Vrcholem vinařské sezóny je oblíbené Znojemské vinobraní.

Muzea 

Kdo by chtěl ještě navštívit další moto muzea a technické zajímavosti v regionu a okolí, doporučujeme Muzeum motorismu ve Znojmě nebo Tatra muzeum v obci Bítov. Pro obdivovatele starých kol doporučujeme muzeum cyklistiky v Boskovštejně nebo muzeum kol v sousedním Retzu na zámku Fahrradl a muzeum motorismu Motorradmuseum v Eggenburgu. Zajímavá je také nová expozice Terra Technica – expozice jukeboxů a pinballových automatů v Chválovicích - Hatě u Znojma.

Kam s dětmi

Okolí penzionu nabízí také mnoho aktivit pro výlety s dětmi. Kromě koupání na Vranově se můžete vydat za psy a strašidly na hrad Bítov nebo do nedalekého malého Zoo v blízkosti rozhledny Rumburak. Ve Znojmě čeká na děti tajemné podzemí, turistický vláček nebo v nedalekých Chválovicích u Znojma Prehistorický Park a Merlinův Kinderwelt – Dětský zábavný park.

Toulavá kamera u nás

toulava kamera

Počasí u nás

Předpověď počasí

Naši partneři:

logo-birell plzen znovin kudyznudy